Aktuell lokal tid her Christchurch, New Zealand
Spørsmål: Hva er klokka her Christchurch? Svar: Christchurch (Canterbury) ligger i "NZST" tidssone [*1] (GMT tidsforskyvning i timer: +12) og sommertid er IKKE aktiv ⇒ Aktuell lokal tid er (i øyeblikket når denne siden er generert): Mandag, 25. mai 2026, 12:27 Oppdater siden om nødvendig
tidsendringer
Christchurch vil bytte til sommertid på 02:00, Søndag, 27 september 2026. tid endre retning: +1 t. Tid igjen: 124 dag, 13 time (r), 32 minutter. (i øyeblikket når denne siden er generert)
» Christchurch tidsendringer 2026, 2027 (Pacific/Auckland) »
| Christchurch info: | |
|---|---|
| Land: | New Zealand |
| Valuta: | NZD, Dollar |
| Kontinent: | Oceania |
| Befolkning: | ≈ 363 926 = 85.584‰ NZL Befolkning |
| m.o.h. : | ≈ 14 m |
| GPS-koordinater | 43° 31' 60" Sør, 172° 37' 60" Øst |
| Avstand fra * Equator: | 4840.5 km (3007.7 mi) |
| Avstand fra * Sydpol: | 5166.6 km (3210.4 mi) |
| Språk: [*2] | Engelsk/New Zealand (+1) |
| AC støpsel | 230 V • 50 Hz • I [*3] |
Still Christchurch som standard by
Tid på dagen i Christchurch nå
![]() 07:46 |
![]() |
![]() 17:06 |

= 85.584‰ NZL Befolkning



