Aktuell lokal tid her Finkenstein am Faaker See, Østerrike
Spørsmål: Hva er klokka her Finkenstein am Faaker See? Svar: Finkenstein am Faaker See (Carinthia) ligger i "CEST" tidssone [*1] (GMT tidsforskyvning i timer: +2) og sommertid er aktiv (+ 1t) ⇒ Aktuell lokal tid er (i øyeblikket når denne siden er generert): Mandag, 25. mai 2026, 15:45 Oppdater siden om nødvendig
tidsendringer
Finkenstein am Faaker See vil bytte til vintertid på 03:00, Søndag, 25 oktober 2026. tid endre retning: -1 t. Tid igjen: 152 dag, 11 time (r), 14 minutter. (i øyeblikket når denne siden er generert)
» Finkenstein am Faaker See tidsendringer 2026, 2027 (Europe/Vienna) »
| Finkenstein am Faaker See info: | |
|---|---|
| Land: | Østerrike |
| Valuta: | EUR, Euro |
| Kontinent: | Europa |
| Befolkning: | ≈ 8 406 = 1.024‰ AUT Befolkning |
| m.o.h. : | ≈ 556 m |
| GPS-koordinater | 46° 33' 56" Nord, 13° 51' 55" Øst |
| Avstand fra * Equator: | 5177.6 km (3217.2 mi) |
| Avstand fra * Nordpolen: | 4829.5 km (3000.9 mi) |
| Språk: [*2] | tysk/Østerrike (+3) |
| AC støpsel | 230 V • 50 Hz • C,F [*3] |
Still Finkenstein am Faaker See som standard by
Tid på dagen i Finkenstein am Faaker See nå
![]() 05:19 |
![]() |
![]() 20:43 |

= 1.024‰ AUT Befolkning



