Aktuell lokal tid her Lienz, Østerrike
Spørsmål: Hva er klokka her Lienz? Svar: Lienz (Tyrol) ligger i "CEST" tidssone [*1] (GMT tidsforskyvning i timer: +2) og sommertid er aktiv (+ 1t) ⇒ Aktuell lokal tid er (i øyeblikket når denne siden er generert): Mandag, 25. mai 2026, 15:40 Oppdater siden om nødvendig
tidsendringer
Lienz vil bytte til vintertid på 03:00, Søndag, 25 oktober 2026. tid endre retning: -1 t. Tid igjen: 152 dag, 11 time (r), 19 minutter. (i øyeblikket når denne siden er generert)
» Lienz tidsendringer 2026, 2027 (Europe/Vienna) »
| Lienz info: | |
|---|---|
| Land: | Østerrike |
| Valuta: | EUR, Euro |
| Kontinent: | Europa |
| Befolkning: | ≈ 12 270 = 1.495‰ AUT Befolkning |
| m.o.h. : | ≈ 681 m |
| GPS-koordinater | 46° 49' 44" Nord, 12° 46' 8.5" Øst |
| Avstand fra * Equator: | 5206.9 km (3235.4 mi) |
| Avstand fra * Nordpolen: | 4800.2 km (2982.7 mi) |
| Språk: [*2] | tysk/Østerrike (+3) |
| AC støpsel | 230 V • 50 Hz • C,F [*3] |
Still Lienz som standard by
Tid på dagen i Lienz nå
![]() 05:23 |
![]() |
![]() 20:48 |

= 1.495‰ AUT Befolkning



