Aktuell lokal tid her Mumbwa, Zambia
Spørsmål: Hva er klokka her Mumbwa? Svar: Mumbwa (Central) ligger i "CAT" tidssone [*1] (GMT tidsforskyvning i timer: +2) og sommertid er IKKE aktiv ⇒ Aktuell lokal tid er (i øyeblikket når denne siden er generert): Søndag, 31. mai 2026, 11:02 Oppdater siden om nødvendig
tidsendringer
ikke kjent.
» Mumbwa tidsendringer 2026, 2027 (Africa/Lusaka) »
| Mumbwa info: | |
|---|---|
| Land: | Zambia |
| Valuta: | ZMW, Kwacha |
| Kontinent: | Afrika |
| Befolkning: | ≈ 19 086 = 1.418‰ ZMB Befolkning |
| m.o.h. : | ≈ 1185 m |
| GPS-koordinater | 14° 58' 58.5" Sør, 27° 3' 42.8" Øst |
| Avstand fra * Equator: | 1665.9 km (1035.2 mi) |
| Avstand fra * Sydpol: | 8341.1 km (5182.9 mi) |
| Språk: [*2] | Engelsk/Zambia (+6) |
| AC støpsel | 230 V • 50 Hz • C,D,G [*3] |
Still Mumbwa som standard by
Tid på dagen i Mumbwa nå
![]() 06:30 |
![]() |
![]() 17:48 |

= 1.418‰ ZMB Befolkning



