Aktuell lokal tid her Nakonde, Zambia
Spørsmål: Hva er klokka her Nakonde? Svar: Nakonde (Northern) ligger i "CAT" tidssone [*1] (GMT tidsforskyvning i timer: +2) og sommertid er IKKE aktiv ⇒ Aktuell lokal tid er (i øyeblikket når denne siden er generert): Søndag, 31. mai 2026, 11:03 Oppdater siden om nødvendig
tidsendringer
ikke kjent.
» Nakonde tidsendringer 2026, 2027 (Africa/Lusaka) »
| Nakonde info: | |
|---|---|
| Land: | Zambia |
| Valuta: | ZMW, Kwacha |
| Kontinent: | Afrika |
| Befolkning: | ≈ 10 652 = 0.791‰ ZMB Befolkning |
| m.o.h. : | ≈ 1589 m |
| GPS-koordinater | 9° 20' 31.7" Sør, 32° 44' 42" Øst |
| Avstand fra * Equator: | 1038.7 km (645.4 mi) |
| Avstand fra * Sydpol: | 8968.3 km (5572.7 mi) |
| Språk: [*2] | Engelsk/Zambia (+6) |
| AC støpsel | 230 V • 50 Hz • C,D,G [*3] |
Still Nakonde som standard by
Tid på dagen i Nakonde nå
![]() 05:58 |
![]() |
![]() 17:35 |

= 0.791‰ ZMB Befolkning



