Aktuell lokal tid her Zambezi, Zambia
Spørsmål: Hva er klokka her Zambezi? Svar: Zambezi (North-Western) ligger i "CAT" tidssone [*1] (GMT tidsforskyvning i timer: +2) og sommertid er IKKE aktiv ⇒ Aktuell lokal tid er (i øyeblikket når denne siden er generert): Søndag, 31. mai 2026, 12:03 Oppdater siden om nødvendig
tidsendringer
ikke kjent.
» Zambezi tidsendringer 2026, 2027 (Africa/Lusaka) »
| Zambezi info: | |
|---|---|
| Land: | Zambia |
| Valuta: | ZMW, Kwacha |
| Kontinent: | Afrika |
| Befolkning: | ≈ 7 074 = 0.526‰ ZMB Befolkning |
| m.o.h. : | ≈ 1079 m |
| GPS-koordinater | 13° 32' 35.6" Sør, 23° 6' 16.8" Øst |
| Avstand fra * Equator: | 1505.9 km (935.7 mi) |
| Avstand fra * Sydpol: | 8501.2 km (5282.4 mi) |
| Språk: [*2] | Engelsk/Zambia (+6) |
| AC støpsel | 230 V • 50 Hz • C,D,G [*3] |
Still Zambezi som standard by
Tid på dagen i Zambezi nå
![]() 06:43 |
![]() |
![]() 18:06 |

= 0.526‰ ZMB Befolkning



