Aktuell lokal tid her Embu, Kenya
Spørsmål: Hva er klokka her Embu? Svar: Embu ligger i "EAT" tidssone [*1] (GMT tidsforskyvning i timer: +3) og sommertid er IKKE aktiv ⇒ Aktuell lokal tid er (i øyeblikket når denne siden er generert): Mandag, 25. mai 2026, 05:22 Oppdater siden om nødvendig
tidsendringer
ikke kjent.
» Embu tidsendringer 2026, 2027 (Africa/Nairobi) »
| Embu info: | |
|---|---|
| Land: | Kenya |
| Valuta: | KES, Shilling |
| Kontinent: | Afrika |
| Befolkning: | ≈ 34 922 = 0.872‰ KEN Befolkning |
| m.o.h. : | ≈ 1406 m |
| GPS-koordinater | 0° 31' 52" Sør, 37° 27' 2.2" Øst |
| Avstand fra * Equator: | 59.1 km (36.7 mi) |
| Avstand fra * Sydpol: | 9948 km (6181.4 mi) |
| Språk: [*2] | Engelsk/Kenya (+1) |
| AC støpsel | 240 V • 50 Hz • G [*3] |
Still Embu som standard by
Tid på dagen i Embu nå
![]() 06:24 |
![]() |
![]() 18:30 |

= 0.872‰ KEN Befolkning



