Aktuell lokal tid her Kitale, Kenya
Spørsmål: Hva er klokka her Kitale? Svar: Kitale (Trans Nzoia) ligger i "EAT" tidssone [*1] (GMT tidsforskyvning i timer: +3) og sommertid er IKKE aktiv ⇒ Aktuell lokal tid er (i øyeblikket når denne siden er generert): Mandag, 25. mai 2026, 04:17 Oppdater siden om nødvendig
tidsendringer
ikke kjent.
» Kitale tidsendringer 2026, 2027 (Africa/Nairobi) »
| Kitale info: | |
|---|---|
| Land: | Kenya |
| Valuta: | KES, Shilling |
| Kontinent: | Afrika |
| Befolkning: | ≈ 75 123 = 1.876‰ KEN Befolkning |
| m.o.h. : | ≈ 1900 m |
| GPS-koordinater | 1° 0' 56.6" Nord, 35° 0' 22.4" Øst |
| Avstand fra * Equator: | 112.9 km (70.2 mi) |
| Avstand fra * Nordpolen: | 9894.1 km (6147.9 mi) |
| Språk: [*2] | Engelsk/Kenya (+1) |
| AC støpsel | 240 V • 50 Hz • G [*3] |
Still Kitale som standard by
Tid på dagen i Kitale nå
![]() 06:31 |
![]() |
![]() 18:42 |

= 1.876‰ KEN Befolkning



