Aktuell lokal tid her Mbale, Kenya
Spørsmål: Hva er klokka her Mbale? Svar: Mbale (Vihiga) ligger i "EAT" tidssone [*1] (GMT tidsforskyvning i timer: +3) og sommertid er IKKE aktiv ⇒ Aktuell lokal tid er (i øyeblikket når denne siden er generert): Mandag, 25. mai 2026, 04:17 Oppdater siden om nødvendig
tidsendringer
ikke kjent.
» Mbale tidsendringer 2026, 2027 (Africa/Nairobi) »
| Mbale info: | |
|---|---|
| Land: | Kenya |
| Valuta: | KES, Shilling |
| Kontinent: | Afrika |
| Befolkning: | ≈ 60 000 = 1.498‰ KEN Befolkning |
| m.o.h. : | ≈ 1173 m |
| GPS-koordinater | 3° 23' 60" Sør, 38° 22' 60" Øst |
| Avstand fra * Equator: | 378 km (234.9 mi) |
| Avstand fra * Sydpol: | 9629 km (5983.2 mi) |
| Språk: [*2] | Engelsk/Kenya (+1) |
| AC støpsel | 240 V • 50 Hz • G [*3] |
Still Mbale som standard by
Tid på dagen i Mbale nå
![]() 06:24 |
![]() |
![]() 18:21 |

= 1.498‰ KEN Befolkning



