Aktuell lokal tid her Bălţi, Moldova
Spørsmål: Hva er klokka her Bălţi? Svar: Bălţi ligger i "EEST" tidssone [*1] (GMT tidsforskyvning i timer: +3) og sommertid er aktiv (+ 1t) ⇒ Aktuell lokal tid er (i øyeblikket når denne siden er generert): tirsdag, 26. mai 2026, 18:54 Oppdater siden om nødvendig
tidsendringer
Bălţi vil bytte til vintertid på 03:00, Søndag, 25 oktober 2026. tid endre retning: -1 t. Tid igjen: 151 dag, 8 time (r), 5 minutter. (i øyeblikket når denne siden er generert)
» Bălţi tidsendringer 2026, 2027 (Europe/Chisinau) »
| Bălţi info: | |
|---|---|
| Land: | Moldova |
| Valuta: | MDL, Leu |
| Kontinent: | Europa |
| Befolkning: | ≈ 125 000 = 28.908‰ MDA Befolkning |
| m.o.h. : | ≈ 110 m |
| GPS-koordinater | 47° 45' 42" Nord, 27° 55' 44" Øst |
| Avstand fra * Equator: | 5310.6 km (3299.9 mi) |
| Avstand fra * Nordpolen: | 4696.5 km (2918.2 mi) |
| Språk: [*2] | Rumensk (+3) |
| AC støpsel | 230 V • 50 Hz • C,F [*3] |
Still Bălţi som standard by
Tid på dagen i Bălţi nå
![]() 05:18 |
![]() |
![]() 20:52 |

= 28.908‰ MDA Befolkning



