Aktuell lokal tid her Chişinău, Moldova
Spørsmål: Hva er klokka her Chişinău? Svar: Chişinău ligger i "EEST" tidssone [*1] (GMT tidsforskyvning i timer: +3) og sommertid er aktiv (+ 1t) ⇒ Aktuell lokal tid er (i øyeblikket når denne siden er generert): tirsdag, 26. mai 2026, 17:29 Oppdater siden om nødvendig
tidsendringer
Chişinău vil bytte til vintertid på 03:00, Søndag, 25 oktober 2026. tid endre retning: -1 t. Tid igjen: 151 dag, 9 time (r), 30 minutter. (i øyeblikket når denne siden er generert)
» Chişinău tidsendringer 2026, 2027 (Europe/Chisinau) »
| Chişinău info: | |
|---|---|
| Land: | Moldova |
| Valuta: | MDL, Leu |
| Kontinent: | Europa |
| Befolkning: | ≈ 635 994 = 147.085‰ MDA Befolkning |
| m.o.h. : | ≈ 55 m |
| GPS-koordinater | 47° 0' 20" Nord, 28° 51' 27" Øst |
| Avstand fra * Equator: | 5226.5 km (3247.6 mi) |
| Avstand fra * Nordpolen: | 4780.5 km (2970.5 mi) |
| Språk: [*2] | Rumensk (+3) |
| AC støpsel | 230 V • 50 Hz • C,F [*3] |
Still Chişinău som standard by
Tid på dagen i Chişinău nå
![]() 05:17 |
![]() |
![]() 20:45 |

= 147.085‰ MDA Befolkning



